Червонопартизанськ. Ясла-садок № 1 «Супутник»








Страничка физинструктора

 

Оздоровча робота в ДНЗ та заняття з фізкультури.


     

      Фізкультура в дитячому садку є важливим компонентом загального всебічного розвитку дитини. Більшість батьків хочуть, щоб їх дитина була здоровою і активною. Основи цих якостей формуються вже на початку життя. Якщо малюк відвідує дошкільний освітній заклад, то багато чого залежить і від того, наскільки тут будуть займатися його фізичним розвитком. Головне завдання, яку переслідують програми з цього напрямку, – це зміцнення та охорона здоров’я дітей. Крім цього, необхідно розвивати у дошкільнят багато якості, наприклад, спритність, швидкість і інші, а також формувати потрібні згодом вміння та навички, у відповідності з індивідуальними особливостями кожного.

 

 

     Фізичне виховання в ДНЗ використовує весь арсенал можливих засобів для зміцнення здоров’я дитини: правильне харчування, прогулянки на свіжому повітрі, гігієна і, звичайно ж, вправи. Останнім приділяють особливу увагу. Окрім спеціально організованих занять, сюди включають і фізкультхвилинки, що проводяться під час занять з математики або розвитку мовлення, рухливі ігри на прогулянці або в групі, оздоровча гімнастика і т. д. Це повинні бути вправи, які відповідають віковим особливостям дошколят, а також доступні більшості вихованців. Їхнє завдання – розвиток великих або дрібних м’язових груп.

 

 

     Фізкультура в дитячому садку передбачає спеціально організовані заняття по цьому напрямку. Зазвичай, їх проводять кілька разів на тиждень, тривалістю не більше 20 хвилин, у першій половині дня. Вихователь при цьому керується програмою, складеною самостійно, або ухвалена адміністрацією установи, освітніми стандартами.

 

      Діти на цих заняттях повинні бути в спортивній формі (біла футболка, темні шорти) і взуття (кросівки, кеди, чешки). Важлива вимога, що пред’являється до цієї одязі – зручність. Вихователю (або іншій людині, провідному заняття) рекомендується використовувати додаткове устаткування (м’ячі, хула-хупи, кеглі і т. д.), однак, вони повинні бути безпечні для малюків, щоб ризик отримання травми був мінімальний.

 

     Необхідно відзначити, що фізкультура в дитячому садку сприяє всебічному розвитку дитини, розвиваючи у нього не тільки фізичні, але і такі розумові здібності, як увага, мислення, просторові і часові уявлення, сприйняття. Крім цього, дана діяльність вчить працювати в команді, часто сприяє згуртуванню колективу.